FANDOM


Jeśli chcesz połączyć swoje konto z Facebookiem, zobacz Pomoc:Facebook Connect.

Strony na Facebooku i Twitterze mogą być świetnymi sposobami do interakcji z użytkownikami i do przyciągnięcia nowych edytorów na twoją wikię!

Nie ważne, czy chcesz dyskutować o nowym odcinku, rozprawiać o najnowszej grze czy po prostu utrzymywać kontakt, konta na Facebooku czy Twitterze to dobre rozwiązanie dla twojej społeczności. Chociaż nie jest trudno stworzyć konto na portalu społecznościowym, często znacznie trudniej jest przekazać nowości z tych stron. Czy jest jakiś lepszy sposób niż umieszczenie na stronie głównej widżetów Facebooka lub Twittera?

Dodawanie widżetu TwitteraEdit

File:Help-Twitter.png

Dodanie widżetu Twittera na stronę główną jest całkiem proste:

 • Zaloguj się na twitter.com, a następnie odwiedź stronę {{#NewWindowLink:https://twitter.com/settings/widgets/new%7C"Utwórz widżet użytkownika"}} (możesz się tam dostać równnież przez sekcję "Widzęty" w ustawieniach).
 • Dostosuj według własnych preferencji.
 • Kliknij niebieski przycisk "Utwórz widżet".
 • Zostaniesz przeniesiony na nową stronę z ciągiem liczb w adresie, np. 345311016592228352. Skopiuj ten numer.
 • Na stronie, na której chcesz dodać widżet Twittera, umieść następujący kod (zastępując obecny numer tym, który skopiowałeś):
  <twitter widget-id="345311016592228352" />
 • I voilà, widżet Twittera powinien pojawić się po zapisaniu strony.

WskazówkiEdit

 • Podczas konfiguracji widżetu, możesz ustawić parametry takie jak wysokość, motyw i kolor linków.
 • Wspieramy także wiele parametrów wymienionych w dokumentacji Twittera. Na przykład, jeśli chciałbyś ustawić "chrome" jako "transparent noborders", twój kod powinien wyglądać następująco:
  <twitter widget-id="345311016592228352" chrome="transparent noborders"/>
 • Jeśli chciałbyś zamieścić widżet powiązany z cudzym kontem, użyj atrybutu screen-name. Jednak i tak będziesz musiał używać ID widżetu z powyższymi ustawieniami. Używając atrybutu screen-name, twój kod powinien wyglądać następująco:
  <twitter widget-id="345311016592228352" screen-name="RSWiki" />

Dodanie widżetu FacebookaEdit

Widżety Facebooka mogą być zamieszczone wszędzie! Następujące przykłady opierają się na stronie Wikia Polska na Facebooku, https://www.facebook.com/wikiapl, lecz ty powininieneś użyć strony twojej społeczności lub strony związanej z tematyką wikii.

Wtyczka stronyEdit

Wtyczka strony to wszechstronny widżet, który pozwala czytelnikom na polubienie strony, zobaczenie, który z ich znajomych już ją lubi, a także zobaczenie ostatnich postów. Ten widżet zawiera w sobie większość rzeczy, które mogą się przydać przy promowaniu na twojej wikii.

Podstawowy kod wygląda następująco:

<div class="fb-page" data-href="https://www.facebook.com/wikiapl"></div>

Wygląda to następująco:

Aby zmienić dodatkowe elementy, możesz dodać do kodu parametry:

 • data-show-posts="true" pokaże ostatnie posty ze strony
 • data-show-facepile="false" nie pokaże zdjęć osób
 • data-small-header="true" zmniejszy obrazek, natomiast data-hide-cover="true" całkowicie schowa obraazek.

Przykład z kilkoma parametrami:

<div class="fb-page" data-href="https://www.facebook.com/wikiapl" data-small-header="true" data-show-facepile="false" data-show-posts="true"></div>

Wygląda to następująco:

{{#NewWindowLink:https://developers.facebook.com/docs/plugins/page-plugin%7CStrona dokumentacji na Facebooku}} pozwala ci eksperymentować z innymi układami, a także wygeneruje ci kod, który możesz skopiować na swoją wikię. Po ustawieniu, kliknij "Get Code". Nie musisz martwić się pierwszym krokiem, czyli "JavaScript SDK" – Wikia już się tym zajęła. Po prostu użyj kodu z kroku drugiego i gotowe!

Przycisk "Lubię to"Edit

Dodaje przycisk "Lubię to", dzięki któremu użytkownicy mogą polubić stronę. Opcjonalnie możesz dodać przycisk "Podziel się".

<fb:like share="true"></fb:like>

Parametry

 • Dodaj share="true", by uaktywnić przycisk "Podziel się".

Przycisk "Podziel się"Edit

Przycisk "Podziel się" umożliwia użytkownikom podzielenie się linkiem na ich osiach czasu, w grupach lub z innymi znajomymi w wiadomościach. Możliwe jest dodanie dodatkowego tekstu do postu lub wiadomości.

<fb:share-button layout="button_count"></fb:share-button>

Parametry

 • Użyj parametru layout, aby wygrać spośród różnych rodzai przycisków. Możliwe wartości to "box_count", "button_count", "button", "link", "icon_link" lub "icon".

Przycisk "Obserwuj" Edit

Przycisk "Obserwuj" pozwala użytkownikom na subskrybcję publicznych postów twojej wikii na Facebooku. Użyj parametru href, aby połączyć widżet ze stroną twojej wikii na Facebooku.

<fb:follow href="https://www.facebook.com/wikiapl"></fb:follow>

Przestarzałe widżety Edit

W czerwcu 2015 Facebook przestał wspierać następujące trzy widżety:

 • Like Box (kod <fb:like>)
 • Facepile (kod <fb:facepile>)
 • Recommendations Feed (kod <fb:recommendations>)

Wtyczka strony jest najlepszym zamiennikiem dla tych trzech!

Najlepsze praktykiEdit

 • {{#NewWindowLink:w:c:jakwytresowacsmoka|Jak Wytresować Smoka Wiki}} może pochwalić się dużą liczbą polubień na Facebooku. Na stronie głównej widnieje moduł Facebooka, dzięki którym czytelnicy mogą sprawdzić, czy któryś z ich znajomych już lubi tę stronę oraz kliknąć "Lubię to".
 • {{#NewWindowLink:w:c:pl.elex|Elex Wikia}} ma na stronie głównej zarówno moduł Facebooka, jak i moduł Twittera. Moduł Facebooka pozwala na polubienie strony, natomiast moduł Twittera dostarcza najnowszych informacji o grze.

Coś mi nie wychodziEdit

Jeśli masz jakikolwiek problem z ustawieniem któregoś widżetu, zapyta na forum lub skontaktuj się z nami na Specjalna:Kontakt.

ca:Ajuda:Afegint Twitter i Facebook a les portades de:Hilfe:Social Media en:Help:Social media integration es:Ayuda:Integración de las redes sociales fr:Aide:Intégration de réseaux sociaux it:Aiuto:Integrazione con i social ja:ヘルプ:ソーシャルメディアを取り込む ko:도움말:소셜 미디어 활용 ru:Справка:Виджеты социальных сетей uk:Довідка:Модулі Facebook zh:Help:社交媒體整合 pt:Ajuda:Integração com Redes Sociais

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.